twitter.com/JasnaGoraNews

[NASZ TEMAT] O. G. Woś CSsR o XXII Pielgrzymce Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę: Młodzi lubią konkrety, jasne precyzyjne odpowiedzi na pytania, takie jest hasło naszej pielgrzymki, które mówi, by zawsze życie przeżywać z Jezusem

XXII Pielgrzymce Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę towarzyszy bardzo proste hasło: „Mój plan na życie – być zawsze zjednoczonym z Jezusem”. Młodzi lubią konkrety, jasne precyzyjne odpowiedzi na pytania, a to hasło jest doskonałą odpowiedzią na rodzące się dzisiaj pytania, by zawsze życie przeżywać z Jezusem. Carlo Acutis tak zrobił i się nie zawiódł wskazał o. Grzegorz Woś CSsR, organizator XXII Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę, duszpasterz młodzieży.

– Przestrzegamy wszystkich zaleceń sanitarnych, ale też chcemy już być na Jasnej Górze. […] Chcemy być z młodymi mimo różnych trudności, które czasem się mnożą, choćby przez pandemię czy inne czynniki. Nie chcemy się zniechęcać, tylko wspólnie się spotykać, modlić i czerpać z pięknych wzorców, ideałów, które naszej pielgrzymce towarzyszą – podkreślił o. Grzegorz Woś CSsR.

Modlitewnemu spotkaniu towarzyszy hasło: „Mój plan na życie – być zawsze zjednoczonym z Jezusem”. Nawiązuje ono do słów wypowiedzianych przez błogosławionego Carlo Acutisa.

On sam zaprosił się na naszą pielgrzymkę. W październiku miała miejsce jego beatyfikacja. Kilka miesięcy później do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, do naszego sanktuarium – Rodziny Radia Maryja, trafiły (jako jedne z pierwszych w Polsce i na świecie) jego relikwie. Tymi gestami dał nam o sobie znać, przypomniał, pokazał, że jest, po to, by poprowadzić do Pana Jezusa – akcentował organizator XXII Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę.

Bardzo proste hasło: „Mój plan na życie – być zawsze zjednoczonym z Jezusem”. Młodzi lubią konkrety, jasne precyzyjne odpowiedzi na pytania, a to hasło jest doskonałą odpowiedzią na rodzące się dzisiaj pytania, by zawsze życie przeżywać z Jezusem. Carlo Acutis tak zrobił i się nie zawiódł – podkreślił redemptorysta.

Pielgrzymkę rozpocznie o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Następnie w Kaplicy Cudownego Obrazu będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Grzegorza Suchodolskiego, biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej.

Carlo Acutis mawiał, że Eucharystia to jego autostrada do nieba. Mszę św. będziemy sprawowali przy jego relikwiach. Po Eucharystii rozpocznie się uwielbienie z bł. Carlo Acutisem. Po godz. 20.00 odmówimy różaniec. Na koniec – tuż przed Apelem Jasnogórskim – czeka na nas niespodzianka – zapowiedział o. Grzegorz Woś CSsR.

Organizator XXII Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę dodał, że uczestnicy pielgrzymki wyjadą także z małymi upominkami.

Dla młodych przygotowaliśmy dwie bardzo praktyczne rzeczy, by ich zmotywować. Będziemy mówić o Carlo Acutisie, trochę go poznawać, a każdy uczestnik pielgrzymki na pamiątkę otrzyma modlitewnik „Modlitwy z bł. Carlo Acutisem”. To zachęta dla młodych, by wraz ze swoim rówieśnikiem się modlić. Każda książeczka będzie opatrzona okolicznościową pieczęcią związaną z naszą pielgrzymką. Młodzi otrzymają również pięknie wydane obrazki z modlitwą do Ducha Świętego. Jest to modlitwa, której św. Jan Paweł II nauczył się od swojego ojca, i którą odmawiał każdego dnia od wczesnego dzieciństwa aż do śmierci. To dwa konkretne zadania, które młodzi otrzymają – wskazał duszpasterz młodzieży.

Całą rozmowę z o. Grzegorzem Wosiem z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj