„U Matki uczymy się prawdy o życiu”. Społeczność WSKSiM u Królowej Polski

Studenci, wykładowcy i absolwenci WSKSiM pielgrzymowali dziś po raz VIII na Jasną Górę. Przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Królowej Polski dziękowali za łaski otrzymane w minionym roku. W Narodowym Dniu Życia modlili się także w intencji życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

U Matki uczymy się prawdy o naszym życiu jako najwspanialszym darze, który otrzymaliśmy od Boga – mówił o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM.

– Przyjechaliśmy, żeby nie tylko pamiętać o sobie, modlić się w naszych intencjach, ale nade wszystko, by dar życia w naszej ojczyźnie był szanowany i pielęgnowany. Dziękujemy za przykład wspaniałych rodzin w kontekście czekającego nas synodu księży biskupów, na czele z Ojcem Świętym Franciszkiem, którzy pragną wzmocnić rodzinę przeżywającą kryzys – powiedział o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Eucharystii przewodniczył ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. W homilii nawiązał do słów św. Grzegorza z Nysy.  Ks. abp Depo zwrócił uwagę, że chrześcijanina charakteryzują sposoby: myślenia, mówienia i działania. Dodał, że wszystkie muszą się dopełniać.

– Dlatego tutaj dziś jesteśmy – po raz kolejny – żeby być zgodni, harmonijni, żeby obudzić w sobie wewnętrznego człowieka, który nie zgadza się na tę czy inną kulturę tego świata, która jest kontrsystemem do – nie tyle wartości chrześcijańskich – ile do osoby Jezusa Chrystusa – powiedział ks. abp Wacław Depo.

Po Mszy św. ks. abp, który przewodniczy Radzie ds. Środków Społecznego Przekazu KEP, wygłosił prelekcję pod tytułem „Dziennikarz w misji specjalnej wobec życia i rodziny”. Pielgrzymkę zakończyła Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.

Transmisję Eucharystii przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

 

 

RIRM/TV Trwam News

 

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl