fot.twitter.com/JasnaGoraNews

Na Jasnej Górze odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

Po raz piąty w niedzielę obchodzony był w Polsce Dzień Przedsiębiorcy. Tego dnia odbyła się także Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców na Jasną Górę. 

W Kaplicy Cudownego Obrazu sprawowana była Msza św. w intencji środowisk gospodarczych. Wśród zaproszonych byli m.in. przedstawiciele rządu, ministerstw, posłowie, senatorowie oraz przedstawiciele 200 organizacji przedsiębiorców.

W tym roku pielgrzymka przypadła w trudnym czasie, kiedy cały świat boryka się ze skutkami pandemii, a przedsiębiorcy walczą z gospodarczym kryzysem.

Do pokładania zawsze nadziei w Bogu, ale takiej, która mobilizuje do działania, zachęcał w homilii ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz. Jednocześnie podkreślił, że „celem wszystkich naszych wysiłków tutaj, na ziemi, jest troska o życie, godne i przyzwoite”.

– Dlatego ufajmy, że ta, która tutaj jest nam tak bliską i tyle doświadczała w swoim pobycie na ziemi – przecież zaraz po urodzinach musieli wędrować w nieznane – że jednak ona nam będzie dopomagała, abyśmy potrafili przezwyciężać wszystkie słabości, a w naszej ojczyźnie przedsiębiorczość – czy to będzie średnia, czy to będzie mała, te przymiotniki nie są tu istotne – czy w tę naszą przedsiębiorczość włączymy to wszystko, co podpowiada nam serce, kiedy mówi o uczciwości, mówi o szlachetności, mówi o pracowitości i mówi o tym, że na tę naszą pracowitość ktoś czeka: czeka małżonka, czeka rodzina, chociaż małżonka też może uczestniczyć, czekają dzieci. Inaczej mówiąc, czeka po prostu życie – akcentował ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz.  

Na pielgrzymkę przybyła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Polityk powiedziała, że dziś, w czasie próby, warto pamiętać, iż przedsiębiorczość jest kategorią moralną.

– To, o czym warto pamiętać w takim trudnym czasie, co wszyscy przeżywamy, to to, żebyśmy pamiętali, że dla przedsiębiorcy, tak jak dla nas wszystkich, praca powinna być przed kapitałem. Na to warto zwracać uwagę i myślę, że na to dziś zwracamy uwagę, kiedy staramy się wesprzeć Państwa w tym wzajemnym radzeniu sobie z trudnościami, z tym, co nas wszystkich spotkało, oferując pomoc publiczną, która ma sprawić, że Państwo przetrwają w archipelagu polskiego życia społecznego, polskiego życia gospodarczego. Dlaczego to robimy? Właśnie dlatego, że stawiamy pracę przed kapitałem, że praca jest wartością i utrzymanie tej pracy jest naszym wspólnym celem – wskazała Jadwiga Emilewicz.    

Głos zabrał także Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz. Zwracając się do przedsiębiorców i pracowników podkreślał znaczenie „wspólnoty”.

– Jesteście wy, kochani przedsiębiorcy, którzy tutaj dzisiaj, na Jasnej Górze, szukacie tej wspólnoty, szukacie pocieszenia, szukacie wsparcia duchowego, bo ono jest dzisiaj nam niezwykle potrzebne. Ale są też wasi pracownicy, bo my wszyscy powinniśmy właśnie tu, u stóp Matki Bożej, stanowić jedną wielką rodzinę. Ta dzisiejsza Eucharystia będzie dla nas takim momentem – powiedział Adam Abramowicz.

Dzień Przedsiębiorcy został ustanowiony przez Sejm w 2016 r.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl