Pielgrzymka leśników na Jasną Górę

Już po raz 16 leśnicy z całej Polski pielgrzymują do tronu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasną Górę.

Mszy Świętej przewodniczyć będzie ks. bp Edward Janiak, pasterz Kościoła kaliskiego, Krajowy Duszpasterz Leśników. Homilię wygłosi ks. Bp Antoni Pacyfik Dydycz, pasterz Kościoła drohiczyńskiego.

Leśnicy jadą na Jasną Górę, aby zawierzać Matce Bożej sprawy polskiego leśnictwa. – akcentuje poseł Dariusz Bąk, członek sejmowej komisji rolnictwa.

Do Matki Bożej przyjeżdżają leśnicy i myśliwi z rodzinami. Jest to wielkie zgromadzenie ludzi pracujących na łonie przyrody. Spotykamy się raz do roku, aby pomodlić się przed cudownym obrazem Matki Bożej. Także jest to wielkie,  integracyjne spotkanie. Następuje wymiana doświadczeń, uwag, perspektyw. Później następuje krajowa rada leśników, gdzie omawiamy problemy z jakimi mamy do czynienia. – powiedział poseł.

Dla Kazimieraz Ulenieckiego, przewodniczącego Sekcji Krajowej Pracowników Leśnictwa coroczne jasnogórskie spotkania są także okazją do dziękczynienia za dar przyrody jakim są lasy.

Te spotkania są przede wszystkim spotkaniami w których mamy okazję dziękować za dar przyrody. Co roku możemy się spotykać i dzielić tym,  jak wiele siły daje nam polska przyroda. Uważam, że to jest najważniejsze przesłanie tych spotkań. Oczywiście na Jasnej Górze odbywają się po uroczystościach także spotkania mniej oficjalne, w których jest okazja do wspomnień, rozmów z kolegami i koleżankami których już z nami nie ma – powiedział Kazimierz Uleniecki.

Podczas spotkania poruszana zostanie także kwestia planowanej sprzedaży lasów państwowych. Jest to szczególnie bolesny cios dla polskich leśników, którzy sprawę tą chcą powierzyć Jasnogórskiej Pani.

Lasy państwowe to jedna czwarta powierzchni naszego kraju. Jest to wielki majątek, dobro całego narodu i nie powinno być naruszane. Wręcz przeciwnie, powinno być pomnażane. Nie wiem, skąd wzięły się pomysły, by uszczuplać powierzchnię i zasoby lasów państwowych. Jestem temu zdecydowanie przeciwny, i z tego co wiem, środowisko leśne również. –zaznacza poseł Dariusz Bąk.

Transmisję Ogólnopolskiej Pielgrzymki Leśników przeprowadzi Radio Maryja.

 

Wypowiedź Dariusza Bąka


Pobierz Pobierz

Wypowiedź Kazimierza Ulenieckiego


Pobierz Pobierz

 RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl