Tusk wygłosi kolejne expose

Premier Donald Tusk nie zrealizował jeszcze pierwszego expose chce jednak wygłosi kolejne. Zgodnie z informacjami rzecznika rządu Pawła Grasia treść kolejnych zapowiedzi premiera poznamy na początku października.

Tymczasem od ostatniego expose w 2011 zrealizowane zostały jedynie te propozycje dotyczące większych obciążeń podatkowych dla obywateli. Podobnie jest z zapowiedziami z pierwszego expose w 2007 r., kiedy padło aż 195 obietnic.

Przede wszystkim rząd podwyższył wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn do 67 lat, o 2 pkt. proc. podwyższył składkę rentową dla pracodawców, co ma wpływ na pogłębienie bezrobocia i odebrał prawo do becikowego rodzicom o dochodzie przekraczającym 1922 zł na osobę.

Premier ma wyjątkową łatwość w realizacji tych punktów swojego expose, które są bardzo bolesne dla Polaków, stwierdził poseł Przemysław Wipler i przypomniał o szeregu innych niekorzystnych zmianach.

Wprowadził podatek od srebra i miedzi, który uderzył w ceny w dolnośląskich spółkach KGHM; one straciły na wartości 4 mld złotych. Wprowadził dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne dla rolników, rozpoczęła się również procedura podnoszenia podatku PIT, bo zostanie zlikwidowana ulga internetowa. W tych obietnicach, które nas bolą, które dotyczą zabrania pieniędzy premier jest skuteczny i realizuje swoje expose – powiedział poseł.

Inaczej jest z zapowiedziami, które dotyczą chociażby administracji. Zamiast jej odchudzenia w ciągu czterech ostatnich lat rządu PO-PSL zatrudnienie w urzędach centralnych wzrosło o około 20 tysięcy osób.

Nie zrealizowano również propozycji, które mogłyby być pozytywne dla obywateli.

Brakuje efektywności i skuteczności. Można powiedzieć klasyczny podział na to, że jeżeli rząd mówi, że podniesie podatki to rzeczywiście je podniesie –akcentował poseł Przemysław Wipler.

 

Wypowiedź Przemysława Wiplera


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl