fot. Monika Bilska

Zakończyła się XXII Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę

Zakończyła się XXII Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. Tegorocznemu spotkaniu przyświecały słowa błogosławionego Carlo Acutisa: „Mój Plan na życie, być zawsze z Jezusem”.

Tegoroczne spotkanie Młodych na Jasnej Górze rozpoczęło wspólne Nabożeństwo Majowe.

Centralnym punktem Pielgrzymki była Eucharystia, której przewodniczył  ks. bp Grzegorz Suchodolski, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej.

– Musimy mieć przewodników na drodze naszego życia duchowego, którzy sprawią, że w czasach zamętu, nie dokona się w nas duchowa katastrofa. I Pan Bóg na te czasy daje nam właśnie młodego patrona – mówił ks. bp Grzegorz Suchodolski.

Błogosławionego Carlo Acutisa, którego słowa „Mój Plan na życie – być zawsze z Jezusem”, były hasłem przewodnim tegorocznego spotkania młodych na Jasnej Górze. O oprawę muzyczną Mszy św. zadbał zespół muzyki sakralnej „Lumen”.

Kolejny punkt Pielgrzymki to uwielbienie z błogosławionym Carlo Acutisem, który w relikwiach razem z młodzieżą obecny był na Jasnogórskim szczycie.

Do młodych zgromadzonych u stóp Pani Jasnogórskiej specjalne słowo skierowała mama błogosławionego Carlo Acutisa.

Tegoroczną Pielgrzymkę Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę zakończył wspólny Apel Maryjny. Kolejna, XXIII  Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę, odbędzie się 28 maja przyszłego roku.

MATERIAŁY WIDEO

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl