fot. Tomasz Strąg

Wspólnota akademicka WSKSiM pielgrzymuje na Jasną Górę

,,Duch Święty daje życie” – pod takim hasłem po raz XII pielgrzymować będzie dziś na Jasną Górę wspólnota akademicka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Modlitewne spotkanie przed Tronem Jasnogórskiej Pani organizowane jest tradycyjnie w okolicach Dnia Świętości Życia.

Studenci, wykładowcy, duszpasterze akademiccy oraz władze uczelni udają się do duchowej stolicy Polski, by modlić się o poszanowanie każdego ludzkiego życia w naszym kraju, a także, by zawierzyć życie swoje i swoich bliskich Matce Częstochowskiej.

O celu uczelnianej pielgrzymki mówi Katarzyna Cegielska, dyrektor administracyjny Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Dzień Świętości Życia zachęca, by polecać w modlitwie każde życie. Społeczność akademicka WSKSiM pielgrzymuje dziś na Jasną Górę, by u Matki Najświętszej prosić o szacunek dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci; prosić za polityków, by nie odkładali tematu godności każdego człowieka, by otworzyli się na działanie Ducha Świętego i zagwarantowali prawo przyjścia na świat każdemu poczętemu człowiekowi – zaznacza Katarzyna Cegielska.

Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. przed Cudownym Obrazem. Przewodniczyć jej będzie ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Po Eucharystii uczestnicy pielgrzymki zapoznają się z historią narodowego maryjnego sanktuarium i jego drogocennym patrymonium. Coroczne wspólne pielgrzymowanie wspólnoty akademickiej WSKSiM zakończy Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.

RIRM

drukuj