fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Wiara w Boga wymaga ponowienia każdego dnia wyboru dobra a nie zła, wyboru prawdy a nie kłamstwa, wyboru miłości bliźniego a nie egoizmu

O posłuszeństwie, które nie polega tylko na słowach, ale na konkretnych działaniach otwierających nas na wolę Boga – mówił podczas niedzielnego spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański papież Franciszek. Wiara w Boga wymaga ponowienia każdego dnia wyboru dobra a nie zła, wyboru prawdy a nie kłamstwa, wyboru miłości bliźniego a nie egoizmu – dodawał Biskup Rzymu.

Nawiązując do dzisiejszej Ewangelii [czytaj] papież Franciszek przestrzegał wiernych przed „fasadową” religijnością.

– Jezus chce przezwyciężyć rozumienie religii jedynie jako praktyki zewnętrznej i wypływającej z nawyku, nie wpływającej na życie i postawy osób, religii powierzchownej, która jest jedynie „rytuałem” w negatywnym znaczeniu tego słowa – mówił Ojciec Święty.

Przedstawicielami tej „fasadowej” religijności, której Jezus nie aprobuje, są „arcykapłani i starsi ludu”, którzy w królestwie Bożym zostaną wyprzedzeni przez celników i nierządnice.

– Jezus nie wskazuje na celników i nierządnice jako wzorce życia, ale jako wymowne przykłady zbawienia, które Bóg oferuje każdemu, kto się otwiera i do Niego nawraca. Osoby te bowiem w istocie słuchają Jego orędzia, okazały skruchę i zmieniły swe życie – powiedział Biskup Rzymu.

Wiara w Boga – jak mówił Papież – wymaga ponowienia każdego dnia wyboru dobra a nie zła, wyboru prawdy a nie kłamstwa, wyboru miłości bliźniego a nie egoizmu. Nawrócenie jest łaską, o którą musimy zawsze prosić: Panie, daj mi łaskę poprawy. Daj mi łaskę bycia dobrym chrześcijaninem.

 

TV Trwam News

drukuj