fot. PAP/EPA

Trwa drugi dzień pielgrzymki papieża Franciszka na Cypr i do Grecji

Trwa drugi dzień pielgrzymki papieża Franciszka na Cypr i do Grecji. Ojciec Święty spotkał się ze zwierzchnikiem Kościoła prawosławnego na Cyprze – Chryzostomem II. Będzie modlił się także z migrantami.

Papież Franciszek przybył na Cypr już w czwartek. Spotkał się między innymi z prezydentem Republiki Cypryjskiej oraz maronickim patriarchą Antiochii. Ojciec Święty w piątek kontynuuję swoją wizytę na Cyprze. Odwiedził zwierzchnika cypryjskiego kościoła Chryzostoma II w jego siedzibie. Razem z nim w katedrze prawosławnej spotkali się ze Świętym Synodem.

Biskup Rzymu przewodniczył uroczystej Mszy św., która odbyła się na stadionie piłkarskim w Nikozji. Trybuny wypełniły się po brzegi.

W czasie Adwentu nie bójmy się przyjść do Jezusa, bo on czeka. Czeka na to, by uzdrowić każdego z nas. Zaufajmy mu, tak jak dwaj ewangeliczni niewidomi – mówił w trakcie homilii, papież Franciszek.

– Bracia i siostry, Pan Jezus przechodzi także ulicami Cypru, słyszy wołanie naszej ślepoty, chce dotknąć naszych oczu i naszych serc, abyśmy wyszli na światło, abyśmy się odrodzili, abyśmy podnieśli się wewnętrznie. I również do nas kieruje pytanie, które zadał tym niewidomym: „Wierzycie, że mogę to uczynić?”. Czy wierzymy, że Jezus może to uczynić? – pytał Ojciec Święty.

Papież prosił, aby nie zapomnieć o istocie Adwentu. Żeby pamiętać przede wszystkim o drugim człowieku oraz o naszej chrześcijańskiej misji – głoszeniu Ewangelii.

W piątek Biskup Rzymu będzie jeszcze modlił się z migrantami. W sobotę podróż apostolska na Cyprze się zakończy i Papież uda się do Aten.

TV Trwam News

drukuj