fot. PAP/EPA.

Papież Franciszek z wizytą apostolską w Grecji

Ojciec Święty Franciszek udał się z wizytą apostolską do Grecji. Wcześniej papież przebywał na Cyprze.

Pielgrzymce do Grecji przyświeca hasło: „Otwórzmy się na niespodzianki Boga”. Biskup Rzymu spotka się dziś m.in. z przedstawicielami władz państwowych, a także z tamtejszą społecznością katolicką w katedrze św. Dionizego w Atenach.

W niedzielę Papież będzie przewodniczył Mszy św. w sali koncertowej Megaron, a także spotka się z Hieronimem II, zwierzchnikiem Greckiego Kościoła Prawosławnego.

Jakub Jóźwiak, który większość życia spędził w Atenach, zwraca uwagę na wyjątkowość pielgrzymki papieża Franciszka do Grecji.

Podróż apostolska Ojca Świętego Franciszka do Grecji jest wyjątkowa z kilku względów. Papież jest drugim następcą świętego Piotra, który odwiedza ten kraj w XXI wieku. Pierwszym był święty Jan Paweł II, który przebywał w Atenach na początku maja 2001 roku, w ramach pielgrzymki śladami świętego Pawła. Trzeba przy tym zaznaczyć, że wizyta świętego Jana Pawła II w Grecji może być odczytywana jako przełomowa w relacjach między Rzymem a Atenami, ale też szerzej między Rzymem a Konstantynopolem. Święty Jan Paweł II był pierwszym papieżem, który odwiedził Ateny od czasów schizmy z 1054 roku – mówił Jakub Jóźwiak.

Podróż apostolska Ojca Świętego Franciszka do Grecji zakończy się w poniedziałek. Pielgrzymkę Papież można śledzić na antenach Radia Maryja i TV Trwam.

Dziś, ze względu na uroczystości w Toruniu przeprowadzimy retransmisję poszczególnych punktów papieskiej wizyty w Grecji. Początek o godz. 18.00.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl