fot. PAP/EPA

Zakończyła się podróż apostolska Ojca Świętego Franciszka na Cypr i do Grecji

Papież Franciszek spotkał się w poniedziałek z młodymi, którym przypomniał o ich niepowtarzalności. Ojciec Święty odwiedził Szkołę św. Dionizego Sióstr Urszulanek na przedmieściach Aten.

W ostatnim dniu swojej pielgrzymki papież Franciszek odwiedził Szkołę św. Dionizego Sióstr Urszulanek na przedmieściach Aten. Tam spotkał się z dziećmi i młodzieżą. Wysłuchał ich świadectw i przekonywał, że wątpliwości pomagają umocnić wiarę; czynią ją bardziej świadomą i dojrzalszą.

– Korzystam z tej okazji, aby ponownie wyrazić swoją wdzięczność za gościnność i całą pracę włożoną w organizację tej pielgrzymki. Poruszyły mnie wasze piękne świadectwa – mówił Papież.

Papież do młodzieży zwrócił się z przesłaniem: „Masz swą wartość nie ze względu na to, jakiej marki nosisz ubranie czy buty, ale ponieważ jesteś niepowtarzalny, jesteś niepowtarzalna”. Apelował, by nie zadowalać się tylko aktywnością w mediach społecznościowych. Ojciec Święty zachęcał młodych do tego, aby mieli wielkie marzenia. Mówił o pielęgnowaniu odwagi i nadziei dzięki dobrym decyzjom.

– Aby dokonywać dobrych wyborów, pamiętajcie o jednej rzeczy: dobre decyzje zawsze dotyczą także innych, a nie tylko nas samych. To są wybory, które warto zaryzykować, marzenia, które warto zrealizować: te, które wymagają odwagi i angażują innych. Tego wam życzę: z Bożą pomocą Ojca, który was miłuje, miejcie odwagę nadziei i zawsze żywcie nadzieję razem – akcentował Papież.

Po spotkaniu papież Franciszek udał się na lotnisko w Atenach. Stamtąd poleciał do Watykanu.

TV Trwam News

drukuj