Modlitwa o Nawrócenie Zwolenników Aborcji

W pierwszą sobotę grudnia wystartował już 62. miesięczny cykl Modlitwy o Nawrócenie Zwolenników Aborcji. Na czym ta modlitwa polega i jak się włączyć?

 

W pierwszą sobotę grudnia rozpoczął się już 62 cykl modlitw o nawrócenie osób, które popierają tzw. aborcję, angażują się w zabijanie dzieci nienarodzonych poprzez namawianie do tego innych, promowanie w społeczeństwie postaw proaborcyjnych poprzez media lub inne dostępne środki.

Troska o życie dzieci poczętych to łaska i zadanie powierzone przez Pana Boga każdemu z nas. Wszyscy jesteśmy powołani do ochrony i ratowania życia najsłabszych. Sposobów na udzielenie pomocy dzieciom nienarodzonym zagrożonych tzw. aborcją jest bardzo wiele. Jednym z nich jest Duchowa Adopcja Zwolennika Aborcji.

„Pamiętajmy, że im więcej Obrońców Życia, tym mniej aborcji na świecie” – podkreśla jeden z organizatorów i uczestników inicjatywy.

Osoby biorące udział w inicjatywie modlitwy za zwolenników tzw. aborcji, zachęcając innych do włączenia się, przypominają, że według danych Światowej Organizacji Zdrowia co roku na świecie wykonuje się 53 miliony aborcji – zabójstw niewinnych dzieci.

„Bądźmy Apostołami Cywilizacji Życia i stańmy po stronie bezbronnych, niewinnych istnień ludzkich. Aborcja jest jedną z najokrutniejszych form przemocy wobec dziecka” – podkreślają.

Podejmując Duchową Adopcję Zwolennika Aborcji uczestniczymy w „nawracaniu i uświęcaniu wszystkich pod opieką i za przyczyną Niepokalanej” – to słowa św. Maksymiliana Marii Kolbego o modlitwie różańcowej w intencji grzeszników.

Przyjęcie duchowej adopcji rozpoczyna się od złożenia krótkiego przyrzeczenia, a następnie od tego momentu odmawiamy przez okres miesiąca jedną dziesiątkę Różańca Świętego w intencji znanego nam lub wiadomego tylko Panu Bogu zwolennika tzw. aborcji. (Jeśli nie możesz z jakichś przyczyn uczestniczyć w modlitwie przez cały miesiąc to po prostu wybierz sobie kilka dni, w których będziesz mógł to zrobić). Twoja modlitwa za te osoby cały czas jest bardzo potrzebna.

Możesz skorzystać z formuły comiesięcznego przyrzeczenia przygotowanej przez organizatorów akcji lub zrobić to własnymi słowami:

 

Maryjo, Matko Jezusa, Matko każdego z nas i każdego poczętego dziecka,

powierzam Ci dzisiaj osobę (wymienić jej imię ……………. lub niech będzie to osoba znana tylko Bogu), która popiera aborcję, angażuje się w zabijanie dzieci nienarodzonych, namawia, promuje lub wykonuje aborcje.

Oddaję Ci jej serce, życie i nawrócenie. Niech z przeciwnika życia ludzkiego, stanie się gorliwym obrońcą dzieci nienarodzonych.

Obiecuję, że od dnia ……………… przez okres jednego miesiąca (lub inny okres)

będę modlił/a się w intencji tej osoby.

Tą modlitwą będzie codziennie jedna dziesiątka Różańca Świętego oraz wezwanie:

Św. Gerardzie Majella, patronie życia, opiekunie matek w stanie błogosławionym i dobrej spowiedzi, nawracaj serca krzewicieli cywilizacji śmierci. Amen

Maryjo, wspieraj mnie w tym zobowiązaniu i modlitwie.

Otocz Swoją pomocą, opieką i miłością w każdym dniu mojego życia.

Niepokalane Serce Maryi, bądź naszym ratunkiem. Amen

Modlitwa o nawrócenie zwolenników aborcji ma charakter cykliczny, można się do niej przyłączyć co miesiąc.

Nowy cykl rozpoczyna się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

 

Family News Service

drukuj