fot. parafiamikolaj-krakow.pl

W Krakowie w parafii św. Mikołaja rozdawano wiernym złote kule. Akcja ma na celu wspierać matki niepełnosprawnych dzieci

Parafia św. Mikołaja w Krakowie ma wyjątkowego patrona. Idąc za jego przykładem, wierni postanowili obdarować potrzebujących tym, co najcenniejsze, czyli pomocą.

– Wymyśliliśmy, że wzorem naszego patrona, czyli św. Mikołaja będziemy obdarowywać matki, które spodziewają się niepełnosprawnych dzieci, takimi właśnie złotymi kulami – powiedział ks. Michał Mroszczak z parafii św. Mikołaja w Krakowie.

fot. parafiamikolaj-krakow.pl

Podarunek dla matki oznacza przelew na konto organizacji, która zajmuje się wsparciem kobiet w trudnej sytuacji. Dokonują go wierni, którzy w poniedziałek z okazji św. Mikołaja takie kule zabrali ze sobą do domu. [czytaj więcej]

– Jest jeszcze możliwość zrobienia kuli wirtualnej. Polega na tym, że wchodzimy na stronę internetową naszej parafii i tam znajdują się wszelkie informacje dotyczące takiej właśnie wirtualnej kuli – wskazał ks. Michał Mroszczak.

fot. parafiamikolaj-krakow.pl

Akcja pod hasłem „Złote kule św. Mikołaja” była odpowiedzią na protesty zwolenników zabijania nienarodzonych dzieci.

– Zebraliśmy dla chorych dzieci i na poczet dwóch organizacji (hospicjum im ks. Józefa Tischnera i Fundacji Bezcennych) 35 tys. złotych – zaznaczył ks. Michał Mroszczak.

fot. parafiamikolaj-krakow.pl

 

W tym roku inicjatywa została podjęta po raz drugi.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl