Dzień Zaduszny: Ojciec Święty odprawił Mszę św. na rzymskim cmentarzu

W przypadający w środę Dzień Zaduszny papież Franciszek odprawił Mszę św. na rzymskim cmentarzu Prima Porta – największym we Włoszech. Przed Eucharystią położył kwiaty przed kilkoma grobowcami.

W homilii Ojciec święty zwrócił uwagę na podwójny wymiar oddawania czci zmarłym.

„Jest poczucie smutku, bo cmentarz jest smutny, przypomina nam o bliskich, którzy odeszli, ale przypomina nam też o przyszłości, o śmierci (…). W tym smutku przynosimy kwiaty jako znak nadziei, czy święta, które będzie później, nie teraz (…) To smutek, który miesza się z nadzieją, i właśnie to odczuwamy dzisiaj podczas tej uroczystości” – wskazał Biskup Rzymu.

Papież Franciszek zachęcił uczestników Mszy św., by wrócili do domu z podwójną pamięcią – pamięcią o przeszłości, naszych bliskich, którzy odeszli, ale także z pamięcią o przyszłości i o nadziei na zmartwychwstanie.

W piątek w bazylice Świętego Piotra Ojciec Święty odprawi tradycyjną Eucharystię za zmarłych w ciągu minionego roku kardynałów i biskupów.

 

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl