Za kilka godzin początek wizyty papieża Franciszka w Polsce

Dziś o godz. 16.00 Ojciec Święty wyląduje na lotnisku w podkrakowskich Balicach. Następca św. Piotra przybędzie z wizytą apostolską do naszego kraju i będzie uczestniczył w 31. Światowych Dniach Młodzieży. Papieża Franciszka powitają prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką.

Na dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu Ojciec Święty spotka się z władzami państwowymi: prezydentem, premier Beatą Szydło, ministrami i korpusem dyplomatycznym. W katedrze na Wawelu Papież spotka się z polskimi biskupami.

Młodzi wezmą dziś udział w katechezach i wydarzeniach Festiwalu Młodych.

O problemach, z jakimi zmagają się młodzi i Kościół w Meksyku, w programie Polski Punkt Widzenia w TV Trwam mówił ks. bp Alfonso M. Guardiola, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Meksyku.

– Kościół teraz krzyczy, bardzo mocno walczy przeciw ideologii gender, która chce opanować nasz kraj i inne kraje. To jest właśnie ten problem, który połączył kościół w Meksyku i na całym świecie. Razem, zjednoczeni, mocno walczymy, Kościół i społeczeństwo, Kościół i osoby świeckie – podkreślił ks. bp Alfonso M. Guardiola.

Nad bezpieczeństwem pielgrzymów będą czuwać służby. Do samego Krakowa przybyło kilkanaście tysięcy policjantów.

Transmisję ze Światowych Dni Młodzieży przeprowadzają Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl