Młodzież całego świata świętuje Dzień Alfonsjański

W Krakowie odbywa się dziś Dzień Alfonsjański. Młodzież redemptorystowska z całego świata, która przyjechała na Światowe Dni Młodzieży wspólnie świętuje czas poświęcony postaci założyciela zgromadzenia redemptorystów – św. Alfonsa Mari Liguori.

Młodzi, związani z duszpasterstwami prowadzonymi przez redemptorystów, na wszystkich kontynentach będą przeżywać doświadczenie spotkania z Ojcem Świętym na krakowskich Błoniach. Jednak dodatkowym etapem uczestniczenia w Światowych Dniach Młodzieży jest świętowanie Dnia Alfonsjańskiego jako grupa Redemptor.

Młodzież redemptorystowska  spotyka się wspólnie już od godz. 9.00. Od godz. 17.00 nastąpi prezentacja grup z różnych krajów. Obecny jest także przełożony Generalny Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela o. Michel Brehl CSsR. Duchowny wygłosi do młodych przesłanie. W tym samym dniu odbędzie się również spotkanie redemptorystów i świeckich liderów odpowiedzialnych za duszpasterstwo młodzieżowe całego świata z Ojcem Generałem.

Dzień Alfonsjański odbędzie się na Rynku Podgórskim, 800 metrów od kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Spotkania młodzieży redemptorystowskiej podczas Światowych Dni Młodzieży są tradycją. Wcześniej miały miejsce w Madrycie oraz Rio de Janeiro.

***

Plan Dnia Alfonsjańskiego:

9.00 – Rozpoczęcie

Katecheza

Msza Święta

13.00 – Przerwa obiadowa

Festiwal Młodych

17.00 – 19.00 Prezentacja grup z różnych krajów

19.00 – Program Miłosierna Miłość

23.00 – Zakończenie

RIRM/redemptor.pl

drukuj