Bliźniaki w domu samotnej matki

Agnieszka Homan z Caritas Archidiecezji Krakowskiej poinformowała, że do Domu Samotnej Matki w Krakowie mieszczącym się przy ul. Przybyszewskiego 39 trafiły wczoraj bliźniaki.

Oddała je kobieta, tłumacząc pracującym tam siostrom nazaretankom, że chce je oddać do adopcji, gdyż sama nie ma możliwości ich wychować.

Dziś w mediach pojawiły się informacje, że w nocy z czwartku na piątek siostry nazaretanki znalazły w „oknie życia” bliźnięta wraz z listem, w którym matka prosi o opiekę nad nimi. W sprostowaniu tej informacji Homan wyjaśnia, że dzieci nie zostały pozostawione w „oknie”, ale ich matka oddała je osobiście siostrom, zrzekając się praw rodzicielskich do nich. Jak mówiła, chce dla swoich dzieci jak najlepiej i prosi, by jak najszybciej zostały oddane do adopcji. Dzieci zostały odwiezione do szpitala karetką, którą wezwały siostry.

Agnieszka Homan przypomina, że „okno życia” jest alternatywą dla zostawienia dziecka w przypadkowym miejscu, głównie dla matek, które ukrywają ciążę i nie rodzą w szpitalu. – „Okna” to „wentyl bezpieczeństwa”, zapewniający anonimowość, której nie ma w szpitalu – zaznacza.

Małgorzata Pabis

drukuj