Wkrótce rusza akcja ,,Wyprawka dla dzieci wojny”

W Krakowie Biuro Pomocy Kościołowi w Potrzebie organizuje akcję ,,Wyprawka dla dzieci wojny”. Jest ona skierowana dla poszkodowanych konfliktem zbrojnym w Donbasie

Obecna sytuacja na wschodniej Ukrainie spowodowała, że większość dzieci zamieszkujących region Donbasu jest pozbawiona podstawowych produktów potrzebnych do życia, a co za tym idzie, również pomocy szkolnych.

Dzięki akcji wyprawka dla dzieci wojny około stu uczniów w wieku od 6. do 18. roku życia otrzyma niezbędną pomoc. Wsparcie udziela organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Inny projekt – ,,Wyprawka dla Żaczka” skierowany do polskich uczniów z ukraińskiego Żytomierza na Kresach Wschodnich, organizuje Caritas.

– Nasze dzieci w rodzinach polskich zazwyczaj mają to zapewnione, jest również wiele akcji polskich, które pomagają dzieciom z Polski, ale dzieci na Ukrainie również potrzebują naszej pomocy – podkreślił Konrad Ciempka ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Wyprawki można składać od poniedziałku do piątku między godz. 10.00 a 17.00 przy ul. Stradomskiej 6 w Krakowie. Akcja potrwa do 20 sierpnia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj