P. Jaki proponuje 250 „pakietów dla biegaczy”

Stworzenie 250 pakietów dla biegaczy, wśród których znajdą się elektroniczne szafki, poidełka i place do rozgrzewki zaproponował w sobotę kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

„Będziemy chcieli zdecydowanie i stanowczo promować zdrowy tryb życia w Warszawie” – zapowiedział Patryk Jaki na konferencji prasowej na Polu Mokotowskim.

Poinformował, że jako prezydent Warszawy chciałby stworzyć kompleksowy program 250 „pakietów dla biegaczy”.

Wyjaśnił, że w pakietach tych, które znajdą się w miejscach wskazanych przez warszawiaków, znajdą się szafki elektroniczne dla pozostawienia rzeczy, uruchamiane kartą warszawiaka, place do rozgrzewki, oznaczenia długości przebiegniętej trasy oraz poidełka.

W kontekście poidełek wspomniał, że obecnie znajdują się pojedyncze na terenach parków, jednak on zamierza je zainstalować w sposób systemowy, czego – jak ocenił – nie udało się zrobić obecnej prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz.

„To są rzeczy małe, niedrogie, ale bardzo potrzebne. Jesteśmy przekonani, że prezydent miasta stołecznego Warszawy ma duże zobowiązanie do tego, aby dbać o jakość życia mieszkańców Warszawy” – mówił Patryk Jaki.

„Mam nadzieję, że dzięki temu, że politycy będą włączali się w te akcje, zachęcimy kolejne osoby do tego, żeby spędzały zdrowo czas w pięknych warszawskich parkach” – dodał.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl