Prezydent Francji spotka się dziś z Papieżem

Prezydent Francji Francois Hollande spotka się dziś z Ojcem św. Franciszkiem. Do rozmowy dojdzie niedługo po zabójstwie księdza w kościele w Normandii.

Kapłana zamordowali terroryści z tzw. Państwa Islamskiego. Francois Hollande zaraz po zbrodni rozmawiał z Papieżem. Zapewnił wówczas, że zostanie zapewnione bezpieczeństwo kościołów i innych miejsc kultu.

Co więcej, sam Hollande pochodzi z miejscowości, w której doszło do tragedii.

Profesor Piotr Jaroszyński uważa, że spotkanie Ojca św. Franciszka z prezydentem Francji może przynieść dobre owoce dla kościoła jak i Francji a nawet Europy.

– Została przekroczona pewna granica nieprzekraczalna, ponieważ Europa wyrastająca z tradycji chrześcijańskiej nie może pozwolić sobie na to, żeby akceptowała tego typu wydarzenia. W związku z tym wydaje mi się, że będzie to okazja aby szczerze porozmawiać na temat tego kim jesteśmy jako Europejczycy, dokąd zmierzamy i czy aprobując pewne postawy jakie niesie ze sobą i lansowane są przez środki masowego przekazu oraz przez polityków europejskich lewicowo-liberalnych. To może mieć na dalszą metę tragiczne skutki dla Francji i dla całej Europy – powiedział prof. Piotr Jaroszyński.

Francois Hollande po raz drugi przybędzie do Watykanu. Wcześniej rozmawiał z Papieżem w 2014 roku. Wizyta Hollande’a przebiegała w tle konfliktu wokół zalegalizowania we Francji związków dewiantów seksualnych.

RIRM

drukuj