fot. twitter.com

Hiszpania: Papież Franciszek jednym z liderów zaufania

Papież Franciszek jest jednym z liderów, który cieszy się największym zaufaniem w Hiszpanii i na całym świecie. Są to wyniki dorocznego sondażu, który przeprowadził Gallup International w 57 krajach.

Papież Franciszek wciąż jest liderem, który budzi “najwięcej zaufania” na całym świecie. Potwierdziło to 51 proc. ankietowanych. W Hiszpanii papieża ocenia pozytywnie aż 75 proc. Zdanie przeciwne ma 15 proc. osób.

„W naszym kraju papież Franciszek nadal jest niepokonany, zachowując jedną z najwyższych ocen na świecie. Wpływa na to fakt, że mówi po hiszpańsku oraz że Hiszpania w większości jest katolicka” – mówi Rosa Díaz, dyrektor generalny Sigma Dos.

Według danych sondażu, papież Franciszek najlepiej jest oceniany we Włoszech, Kolumbii i na Filipinach. Z kolei najgorzej wypada w sześciu krajach z Arabią Saudyjską na czele, gdzie negatywnie ocenia go 47 proc. ankietowanych.

Obok papieża Franciszka w czołówce znajduje się Angela Merkel. Wśród najgorzej ocenianych liderów znajduje się m.in. Donald Trump. W Hiszpanii najgorzej wypada Theresa May, którą negatywnie ocenia 53 proc. społeczeństwa.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl