fot. PAP/EPA

Prześladowanie chrześcijan

Ojciec Święty Franciszek wezwał do jasnego potępienia przez wszystkie religie zabijania ludzi w imię Boga. Papież modlił się dziś w czasie porannej Mszy św. w kaplicy Domu Świętej Marty za brutalnie zamordowanego ks. Jacques’a Hamela.

Tradycyjnie jak w każdą środę Ojciec św. Franciszek spotkał się z wiernymi na audiencji generalnej.

26 lipca  dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego podczas napadu na kościół w we Francji brutalnie zamordowali 85 letniego kapłana ks. Jacques’a Hamela. Dziś za kapłana-męczennika podczas porannej Eucharystii w kaplicy Domu Świętej Marty modlił się Ojciec św. Franciszek.

Wraz z papieżem za zamordowanego modlili się wierni z archidiecezji Rouen, na czele z ks. abp Dominique Lebrunem. Ojciec Święty w czasie homilii podkreślał, że dziś w Kościele jest więcej chrześcijańskich męczenników, niż w pierwszych wiekach. Do tego łańcucha męczenników jak mówił należy także ks. Jacques Hamel. Papież wzywał także wszystkie religie do jasnego potępienia zabijania ludzi w imię Boga.

Chrześcijanie, którzy dziś cierpią, czy to w więzieniu, oddając życie, czy poprzez tortury, by nie wyprzeć się Jezusa Chrystusa ukazują okrucieństwo tego prześladowania. A to okrucieństwo, jakiego domaga się apostazja – użyjmy tego słowa – jest szatańskie. Jakże bardzo dobrze byłoby gdyby wszystkie wyznania religijne powiedziały: zabijanie w imię Boga jest czynem szatańskim – podkreślał papież Franciszek.

Ojciec św. Franciszek tradycyjnie jak w każdą środę spotkał się dziś także z wiernymi na audiencji generalnej.

– Dzisiaj obchodzimy święto Podwyższenie Krzyża Świętego. Wpatrujmy się często w Krzyż, na którym Jezus, Syn Boży umarł dla naszego zbawienia. Ten święty znak jest odpowiedzią Boga na zło i grzech człowieka. Jest to odpowiedź miłości, miłosierdzia i przebaczenia. Ukazujmy Krzyż całemu światu, wysławiajmy Go w naszych sercach, domach i wspólnotach – powiedział do Polaków papież.

W czasie katechezy podkreślał, że Jezus zachęca nas do przeżywania życia z pokorą, w prostocie serc, dostrzegając potrzeby bliźnich. Apelował także abyśmy trwali w miłości Chrystusa – niosąc naszym braciom dar Bożego Miłosierdzia.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj