Ojciec Święty powrócił z Egiptu do Rzymu

Papież Franciszek powrócił dziś wieczorem do Rzymu z Egiptu, gdzie był ponad dobę. Samolot z Ojcem Świętym wylądował na stołecznym lotnisku Ciampino. Była to 18. zagraniczna pielgrzymka od początku pontyfikatu papieża Franciszka. 

Watykan ogłosił treść telegramu, jaki Ojciec Święty wystosował do prezydenta Egiptu Abd el-Fataha es-Sisiego w chwili odlotu z Kairu.

„Opuszczając Egipt wyrażam moją głęboką wdzięczność Jego Ekscelencji i całemu umiłowanemu narodowi egipskiemu za ciepłe przyjęcie i gościnność” – napisał Biskup Rzymu.

Papież Franciszek zapewnił o swej modlitwie i życzył krajowi pokoju i radości.

Celem 19. podróży papieża będzie Fatima w Portugalii, gdzie będzie przebywać w dniach 12-13 maja z okazji setnej rocznicy objawień maryjnych. Dokona tam 13 maja kanonizacji dzieci – błogosławionych Franciszka i Hiacynty Marto, świadków objawień fatimskich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl