fot. flickr.com

Papież Franciszek poparł akcję „Polska pod Krzyżem”

Ojciec Św. Franciszek podczas audiencji generalnej wyraził poparcie dla akcji ”Polska pod Krzyżem”, która odbędzie się w najbliższą sobotę. Papież wezwał Polaków, by modlili się o zwycięstwo dobra nad złem.

W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, czyli 14 września, odbędzie się ogólnopolska akcja ewangelizacyjna „Polska pod Krzyżem”. Główne spotkanie zaplanowano w Kruszynie koło Włocławka. Papież Franciszek wyraził poparcie dla tej inicjatywy.

– Uczestnicząc w licznych nabożeństwach, spotkaniach modlitewnych, trwajcie wraz z Maryją, Matką Bolesną u stóp Krzyża Jej Syna, prosząc o potrzebne łaski dla was, waszych rodzin i Ojczyzny. Wypraszajcie łaskę nawrócenia i opamiętania dla wielu, a przede wszystkim dar zwycięstwa dobra nad złem, które łatwo wkrada się do serca człowieka. Z serca Wam błogosławię – powiedział Ojciec Święty.

W trakcie katechezy Papież podsumował swoją wizytę w Afryce; Madagaskarze, Mozambiku oraz na Mauritiusie. Wyraził nadzieję, że podróż ta okaże się owocna dla spotkanych ludzi. Ojciec Św. apelował w Afryce przede wszystkim o współprace na rzecz wspólnego dobra, o pokój i pojednanie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj