W WSKSiM odbyły się zimowe warsztaty dziennikarskie

Dobiegły końca zimowe warsztaty dziennikarskie dla młodzieży organizowane przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Młodzi ludzie z całej Polski uczestniczyli m.in. w zajęciach medialnych, politologicznych, ale również muzycznych i aktorskich.

Warsztaty organizowane przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Zimowa edycja spotkań jest świetną alternatywą na spędzenie wolnego czasu podczas ferii. Młodzież pod okiem specjalistów ma możliwość poszerzenia swoich horyzontów m.in. w zakresie mediów.

– Brałem udział w zajęciach telewizyjnych, które bardzo mi się podobały. Były bardzo ciekawe. Można było zobaczyć, jak to wszystko wygląda, poznać tajniki tego, jak powstaje program telewizyjny, jak wszystko wygląda, jak studio wygląda, jak kamery, poczuć ten klimat – powiedział Kuba, uczestnik warsztatów.

 Ludzie są naprawdę bardzo otwarci, radośni… można się dowiedzieć wielu rzeczy, mamy też czas na rozrywkę, czas na dokształcenie się w zakresie mediów – powiedziała Weronika.

– Jest miła atmosfera, jest tu wysoka kultura i naprawdę są tu bardzo dobre warunki – powiedziała Kinga.

Obok warsztatów radiowych, telewizyjnych i prasowych młodzież uczestniczyła także w zajęciach aktorskich, tanecznych, muzycznych, politologicznych i graficznych. Młodzi ludzie zwiedzali także TV Trwam i Radio Maryja. W czasie spotkań nie mogło zabraknąć także wspólnej modlitwy.

– Postanowiłam przyjechać tutaj ponieważ jest to uczelnia katolicka, a jestem katoliczką. Kocham Pana Boga i zawsze staram się dowiadywać o świecie z katolickich mediów – powiedziała Maria.

Tegoroczne zimowe warsztaty odbywały się pod hasłem: „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”.

 

 

TV Trwam News

 

drukuj