fot. PAP/Tomasz Gzell

Ulicami polskich miast przeszły Procesje Różańcowe za Polskę

Kilka tysięcy osób przeszło ulicami Warszawy w pokutnej Procesji Różańcowej za Polskę. Podobne procesje odbyły się także w innych miastach kraju.

W wielu polskich miastach przeszły w niedzielę pokutne Procesje Różańcowe za Polskę. To szczególna modlitwa w intencji naszej Ojczyzny, ale też modlitwa przebłagalna za grzech tzw. aborcji. Warszawską procesję poprzedziła Eucharystia sprawowana w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli.

– Na Ukrainie walczą mężczyźni bronią, broniąc ojczyzny. My w duchu solidarności z nimi chcemy walczyć modlitwą, różańcem, wspierać tam walczących. Chcemy, aby u nas, w rodzinach i w świecie był pokój, a najpierw w naszych sercach – mówił o. Wiesław Kulisz SJ, przełożony wspólnoty i rektor Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.

Szczególnie dzisiaj potrzeba nam dawania świadectwa wiary – podkreślał w czasie homilii rektor Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy. Takim świadectwem była niedzielna procesja. Tłumy wiernych wyruszyły sprzed Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. W procesji nieśli jego relikwie, a także wizerunek Matki Bożej Łaskawej. Szczególnemu wydarzeniu przyświecały dwa hasła – moc niesiona różańcem i jedność.

Wierni z modlitwą i śpiewem na ustach przeszli ulicami Warszawy na Plac Zamkowy. Maryja, nasza Matka, przez całe wieki opiekowała się naszym narodem.

Organizatorem modlitewnego wydarzenia były wspólnoty oraz organizacje katolickie i pro-life, które wspólnie zgromadziły się pod nazwą Zjednoczeni 2022. Procesja odbyła się w symbolicznej chwili – dniu po święcie patronki Warszawy, Matki Bożej Łaskawej i w przededniu wspomnienia patrona Polski św. Andrzeja Boboli.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl