Regionalne spotkanie PKRD w Ludźmierzu

Dziś w uroczystość Trójcy Przenajświętszej oraz w Dniu Matki odbędzie się regionalne spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci w Ludźmierzu.

Spotkanie w tamtejszym Sanktuarium Maryjnym rozpocznie się o godz. 10.30 modlitwą różańcową. Pół godziny później sprawowana będzie Msza Św. Następnie odbędzie się procesja do Ogrodu Różańcowego i modlitwa przy pomniku Jana Pawła II.

Ks. prałat Tadeusz Juchas, kustosz Sanktuarium MB w Ludźmierzu, zwrócił uwagę na szczególne przesłanie, jakie pozostawił błogosławiony Jan Paweł II. Wyraził przy tym nadzieję, że spotkanie doda młodym uczestnikom spotkania nowych sił w wierności modlitwie różańcowej.

– Sanktuarium ludźmierskie ma szczególne przesłanie, które błogosławiony Jan Paweł II pozostawił przez modlitwę różańcową w pierwsza sobotę czerwca 1997 roku. Myślę, że spotkanie młodych czcicieli różańca świętego daje wielką nadzieję, że dziedzictwo, które zostawił błogosławiony Papież ciągle jest obecne w Roku Wiary. Myślę, że to spotkanie doda nowych sił do wierności tej modlitwie, którą zostawiła nam Matka Najświętsza, jako bezpieczną drogę do życia w przyjaźni z Chrystusem. Serdecznie zapraszam, stańmy przy Maryi z okazji Dnia Matki, z okazji Trójcy Przenajświętszej. Jest to wielka uroczystość w Kościele. Przy każdej modlitwie różańcowej uwielbiamy i oddajemy hołd: Bogu-Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu – powiedział Ks. prałat Tadeusz Juchas.    

Uczestnictwo dzieci w PKRD związane jest z deklaracją codziennej modlitwy różańcowej w intencjach: za Ojca Świętego – o zdrowie i potrzebne łaski dla Niego, za Kościół Święty, za biskupów, kapłanów i siostry zakonne, za misje, za dzieci nienarodzone, o nawrócenie grzeszników, o pokój na świecie.

Przypomnijmy: pierwsze Podwórkowe Koło Różańcowe Dzieci powstało w lipcu 1997 roku. Obecnie do wspólnoty należy ponad 140.000 członków z Polski i 31. krajów świata.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl