fot. Tomasz Strąg

XXI Pielgrzymka PKRD na Jasną Górę

Dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych spotkają się dziś na Jasnej Górze. To już XXI ogólnopolska pielgrzymka. Tegoroczne spotkanie modlitewne odbędzie się pod hasłem „Przez Maryję do Pana Jezusa”. Pielgrzymkę rozpocznie Msza św. o godzinie 12.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu. Eucharystii przewodniczył będzie ks. bp Antonii Długosz.

W planie jest także modlitwa różańcowa i ponowienie aktu zawierzenia Matce Najświętszej rodzin i Ojczyzny oraz spotkanie z założycielką PKRD Magdą Buczek, [zobacz więcej] która zachęca do wspólnego pielgrzymowania.

Tegoroczna XXI pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci jest inna niż poprzednie ze względu na obecną sytuację, panującą pandemię, ale jest to niezwykłe wydarzenie, ponieważ mimo wszystko możemy uczestniczyć w naszej pielgrzymce. Może ona się odbyć, dlatego przybywamy, o ile to możliwe fizycznie na Jasną Górę przed Cudowny Obraz Maryi Jasnogórskiej. W tym roku pielgrzymujemy pod hasłem: „Przez Maryję do Pana Jezusa” – podkreśla Magda Buczek.

Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci na Jasną Górę będzie transmitowało Radio Maryja i TV Trwam. Spotkanie będzie też można zobaczyć w naszych mediach społecznościowych.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl