Deszczowa północ kraju; na pozostałym terenie słonecznie

Jak informuje IMGW, Europa północna znajdzie się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Nad pozostałą częścią kontynentu dominował będzie rozległy wyż z centrum nad Rumunią, pod którego wpływem znajdzie się także Polska.

Jedynie na północnym zachodzie kraju zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki związanej z głębokimi ośrodkami niżowymi znad Morza Norweskiego, a nad wybrzeże i Pomorze nasunie się strefa mało aktywnego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w tej samej stosunkowo ciepłej masie powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa i będzie wolno spadać.

W czwartek w południowej połowie Polski bezchmurnie lub zachmurzenie małe, rano miejscami mgły i w ich rejonach początkowo zachmurzenie całkowite. Lokalnie w mgłach widzialność ograniczona do 400 m, a w dolinach rzek nawet do 200 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na Wybrzeżu i Pomorzu zachmurzenie duże i słabe opady deszczu, początkowo deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1 do 5 st., chłodniej jedynie na południowym wschodzie, tam miejscami w dolinach górskich -1 st., 0 st. Cieplej w partiach szczytowych Karpat i Sudetów tam miejscami 4 st., 8 st. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, na wybrzeżu okresowo dość silny, porywisty, przeważnie południowo-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek na przeważającym obszarze kraju już zachmurzenie duże, tylko na południowym wschodzie początkowo zachmurzenie umiarkowane i małe. Od północnego zachodu przemieszczające się w głąb kraju opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a przejściowo także opady deszczu marznącego powodujące gołoledź. Na południowym wschodzie miejscami jeszcze mgły, ograniczające widzialność do około 400 m. Temperatura minimalna od -7 st., -5 st. na południowym wschodzie do -4 st., -1 st. w centrum i 2 st., 3 st. na północnym zachodzie kraju. Wiatr słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl