Polska w zasięgu niżu

Jak podaje IMGW, nad przeważającym obszarem Europy dominował będzie niż z licznymi ośrodkami, m.in. znad Zatoki Botnickiej, Morza Północnego, Zatoki Genueńskiej; jedynie wschodnie i południowo zachodnie krańce kontynentu znajdować się będą w zasięgu wyżów. Polska będzie w zasięgu niżu znad Morza Północnego, z południa napływać będzie dość ciepłe powietrze polarne, morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 987 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Rano w Małopolsce, na Górnym Śląsku i na Kielecczyźnie lokalnie w dolinach mgły ograniczające widzialność do 200 m. W Karpatach możliwe słabe opady: w Bieszczadach – deszczu, a w Tatrach śniegu. Temperatura maksymalna: na północy od 3 st. do 6 st., w centrum od 5 st. do 7 st., a na południu od 7 st. do 9 st. i lokalnie, w zasięgu oddziaływania wiatru halnego, około 11 st. Wiatr rano słaby, później umiarkowany, okresami dość silny i porywisty; południowo-wschodni i południowy. W województwach południowych wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowy. W rejonach podgórskich porywy wiatru do 80 km/h, a wysoko w górach do 120 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, na południowym wschodzie rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu, głównie na zachodzie i w centrum. W Sudetach powyżej 1200 m n.p.m. opady deszczu ze śniegiem przechodzące w opady śniegu. Na Pomorzu możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 1 st. do 5 st.; lokalnie w rejonach podgórskich Karpat, w zasięgu oddziaływania wiatru halnego, około 8 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni i południowy, na zachodzie kraju słabnący i skręcający na południowo-zachodni i zachodni. W województwach południowych wiatr umiarkowany i dość silny w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych, od zachodu słabnący. W rejonach podgórskich Karpat początkowo porywy wiatru do 75 km/h, w wysoko w Karpatach do 120 km/h.

W czwartek zachmurzenie duże, na wschodzie początkowo umiarkowane lub małe. Opady deszczu stopniowo przemieszczające się z zachodu na wschód. Na zachodzie kraju opady deszczu będą stopniowo przechodzić w opady deszczu ze śniegiem, a na Przedgórzu Sudeckim w opady śniegu. W Sudetach opady śniegu, w Karpatach opady śniegu początkowo powyżej 1600 m n.p.m., a później powyżej 1000 m n.p.m. Temperatura maksymalna od 3 st., 5 st. na zachodzie do 7 st., 9 st. na wschodzie; w rejonach podgórskich od 2 st. do 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, jedynie we wschodniej połowie kraju początkowo umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni i południowy. Wysoko w Karpatach początkowo porywy wiatru do 80 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo – zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo – wschodni.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo – wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl