W Krakowie zamknięto nocne kluby

Zakończył się pierwszy etap modlitwy o moralną odnowę Krakowa pod nazwą „Szpital Domowy”. W ostatnim dniu modlitwy, która codziennie przez miesiąc odbywała się w kościele pw. św. Wojciecha na Rynku, zostały zamknięte dwa kluby nocne.

Dzisiaj do dwóch klubów nocnych przy Rynku Głównym weszła krakowska prokuratura. Jak ustalił NaszDziennik.pl, na czas czynności procesowych lokale zostały zamknięte.

 – Prokurator zażądał wydania znajdujących się w klubach komputerów, serwerów, innych nośników elektronicznych, a także dokumentacji budowlanej, ewentualnych ekspertyz i zlecił dokonanie na miejscu szczegółowych oględzin, również pod kątem lokalizacji kamer – informuje rzecznik prokuratury okręgowej Bogusława Marcinkowska.

Postępowanie prokuratury prowadzone jest wielowątkowo. 20 osób czuje się oszukanych przez kluby i złożyło stosowne zawiadomienia w tej sprawie. Dołączono też dwa postępowania dotyczące naruszenia przepisów budowlanych: samowoli budowlanej w obiekcie zabytkowym i zmiany sposobu użytkowania obiektu zabytkowego. Obie kamienice przy ulicach Grodzkiej i Floriańskiej są wpisane do rejestru zabytków UNESCO.

– Bóg jest wierny. Odpowiedział na naszą prośbę. Cieszymy się, że wkroczył i zainterweniował – mówi Karol Sobczyk, rzecznik „Szpitala Domowego”.

W ostatnim dniu modlitwy Msza św. miała charakter dziękczynny. Eucharystii przewodniczył ks. bp Grzegorz Ryś. Wcześniej – o godzinie 16.30 – na placu Wszystkich Świętych, przed siedzibą krakowskiego magistratu – odbyła się pikieta przeciwko „klubom” nocnym zawłaszczającym Stare Miasto.

 – Chcemy zwrócić uwagę władz na działalność prowadzoną przez takie lokale – podkreślał Maciej Maleszyk z Krucjaty Młodych, która zorganizowała manifestację. Uczestnicy pikiety odmówili tajemnice bolesne Różańca w intencji moralnej odnowy miasta. – Młodzież walczy modlitwą – tłumaczył zgromadzonym Maleszyk.

Już dziś organizatorzy zapowiadają kontynuowanie inicjatywy. Od 7 stycznia do końca czerwca 2015 r. w kościele św. Wojciecha będzie działał „duchowy SOR” – codziennie w godz. 20.00-22.00 będzie można adorować Najświętszy Sakrament i skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Małgorzata Pabis/NaszDziennik.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl