fot. youtube.com

Kraków: Straż Graniczna zatrzymała kobietę poszukiwaną ENA za oszustwa w Niemczech

Straż Graniczna zatrzymała na lotnisku Kraków–Balice 29-letnią obywatelkę Polski, poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za udział w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej oszust tzw. metodą „na wnuczka”.

Jak poinformowała w czwartek PAP Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, kobieta została zatrzymana podczas odprawy na lotnisku, gdy chciała odlecieć do Turcji.

Podczas kontroli okazało się, że 29-latka figuruje w bazach danych jako osoba poszukiwana przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, dokonującej oszustw.

Według wystawiającego ENA, kobieta wraz z innymi osobami, zaangażowanymi w działalność grupy, wykorzystując metodę „na wnuczka” próbowała wyłudzać od potencjalnych ofiar znaczne sumy pieniędzy. Polce postawiono zarzuty wielokrotnego usiłowania oszustwa na terenie Niemiec, w celu uzyskania korzyści, za co według tamtejszych przepisów karnych grozi jej 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymaną kobietę pogranicznicy przekazali funkcjonariuszom policji z Krakowa.

PAP/RIRM

drukuj