Polska flaga na stałe na Wawelu

Od dziś białaczerwona flaga na stałe zawiśnie na Baszcie Senatorskiej na Wawelu poinformowała dyrekcja Zamku Królewskiego. To odpowiedź na petycję, którą podpisało ponad 3 tys. osób.

Z inicjatywą wyszedł Tomasz Darda – przewodnik i historyk. Na początku dyrekcja odmówiła prośbom autorów petycji. Jako powód podawano trudności prawne.

Po kilku tygodniach dyskusji i licznych opiniach ze strony państwowych instytucji, dyrekcja muzeum na Wawelu wyraziła zgodę na całoroczną ekspozycję polskiej flagi na jednej z zamkowych baszt.

To miejsce, jak żadne inne w Polsce, symbolizuje majestat Rzeczypospolitej – zaznaczył Jerzy Bukowski, rzecznik Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie.

Wyrażam ogromną radość z powodu tego, że dyrektor Państwowych Zbiorów Sztuki Zamku Królewskiego na Wawelu pan prof. Jan Ostrowski pod wpływem wielu próśb ze strony środowisk patriotycznych, niepodległościowych i kombatanckich oraz poważnych uczestników życia publicznego zgodził się na to, żeby na Wawelu na stałe wisiała polska białoczerwona flaga ponieważ konstytucja tego nie zabrania, ustawa o godle, fladze i innych polskich insygniach również. Największe podziękowania należą się panu Tomaszowi Dardzie, inicjatorowi tego pomysłu. Pan Tomasz Darda warto to nazwisko zapamiętać, bo dla polskiej sprawy, dla polskich imponderabiliów narodowych wykonał wspaniałą robotę – podkreślił Jerzy Bukowski.

Od 12 maja flaga na stałe wywieszona będzie również na kopcu Piłsudskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl