Symbole ŚDM w Archidiecezji Krakowskiej

Symbole Światowych Dni Młodzieży – Krzyż oraz ikona Matki Bożej – od piątku aż do lipcowego spotkania papieża z młodymi będą w Archidiecezji Krakowskiej. Odwiedzą parafie, szkoły, więzienia, domy pomocy społecznej. Zostaną zaniesione wysoko w Tatry – do Morskiego Oka.

Krzyż oraz wizerunek Matki Bożej czczony jako Wybawicielka Ludu Rzymskiego zostaną przywiezione w piątek przez młodzież z katedry greckokatolickiej w Przemyślu do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

„Symbole będą u nas najdłużej spośród wszystkich polskich diecezji, aż do 25 lipca, kiedy zostaną przeniesione do namiotu adoracji w Parku Jordana. Stamtąd będą przewożone na miejsce wydarzeń centralnych” – mówił ks. Paweł Mielecki z departamentu pastoralnego KO ŚDM.

W Archidiecezji Krakowskiej symbole ŚDM odwiedzą 220 kościołów i 50 szkół. Będą mogły się przed nimi modlić również osoby, które z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w ŚDM.

Symbole ŚDM będą niesione przez młodzież podczas procesji Bożego Ciała w Krakowie. Później trafią na Podhale. 29 maja z udziałem młodzieży i w asyście góralskiej banderii zostaną zaniesione do Morskiego Oka. Mają stanąć w tym miejscu, z którego w 1997 r. Jan Paweł II podziwiał panoramę Tatr.

Polska młodzież otrzymała symbole ŚDM w Niedzielę Palmową 2014 r. Odwiedziły one do tej pory niemal wszystkie diecezje, pokonując w Polsce trasę ponad 12 tys. 300 km. W ramach przygotowań do ŚDM krzyż i ikona były także w dziesięciu krajach Europy: na Białorusi, Litwie, Łotwie, Rosji, Ukrainie, Mołdawii, Rumunii, Węgrzech, Słowacji i w Czechach.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl