I Małopolski Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie

W Krakowie przed południem wyruszył I Małopolski Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz organizowany jest pod nazwą: „Życiu – tak!”. Jak podkreślają organizatorzy, taki marsz jest szczególnie wskazany teraz, gdy toczy się walka o życie poczętych dzieci.

– Jest on bardzo potrzebny właśnie w tym czasie, kiedy środowiska lewicowe, feministyczne, organizują, powiedziałbym, jakieś zamieszanie, jakiś hałas planowany w naszej ojczyźnie, w różnych jego instytucjach i na ulicach – mówi dr inż. Antoni Zięba.

Data pochodu nie jest przypadkowa. Dziś  obchodzony jest Dzień Papieski. Dlatego wszystko zaczyna się w Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach.

O godzinie 10.00 rozpoczęła się tam Msza św. celebrowana przez ks. kard. Stanisława Dziwisza. Następnie obrońcy życia wyruszyli w kierunku krakowskiego rynku. Jak podkreśla dr inż. Antoni Zięba, celem marszu jest pokazanie, jak wielu Polaków popiera życie i chce je chronić.

– Chcemy pokazać, że ogromna większość zwykłych obywateli mówi życiu: „Tak”, prawu do życia każdego poczętego dziecka: „Tak”. Chcemy szanować zdrowie kobiet i życie od poczęcia – wskazuje dr inż. Antoni Zięba.

Marsz jest wspierany nie tylko przez organizacje pro-life. Patronuje mu również wojewoda małopolski.

– Wojewoda małopolski objął swoim patronatem to wydarzenie właśnie po to, aby też zaznaczyć swoją osobą, że warto stanąć w obronie życia, w obronie rodziny, aby te wartości, które wyznają wszyscy, były jeszcze bardziej wymowne, były jeszcze głośniejsze tak, żeby każdy mógł je usłyszeć – wyjaśnia rzecznik wojewody Krzysztof Marcinkiewicz.

Organizatorzy zaprosili na to wydarzenie wszystkich, dla których ważne jest życie ludzkie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl