fot. flickr.com

Nowy Rok przywita nas przejaśnieniami oraz lokalnymi opadami

Jak informuje IMGW, Europa północna, centralna oraz południowo-wschodnia znajdzie się pod wpływem niżów z ośrodkami nad Finlandią i Cyprem. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu wyżów z centrami nad Uralem, Alpami oraz Irlandią. Polska będzie w zasięgu głębokiego i rozległego niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Morza Norweskiego nad Finlandię. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczał się będzie układ frontów atmosferycznych. W nocy napłynie z zachodu wilgotne i ciepłe powietrze polarne morskie, a w dzień od północnego zachodu zacznie napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie spadać.

We wtorek w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na wschodzie także deszczu ze śniegiem i śniegu, na Podhalu, Podkarpaciu i w Karpatach opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wysoko w Karpatach do 10 cm. Temperatura maksymalna od 2 st. na południowym wschodzie, około 5 st. w centrum, do 8 st. na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat około 0 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu także silny i bardzo silny, od 35 km/h do 50 km/h, w całym kraju porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Miejscami porywy wiatru do 70 km/h, na Pomorzu do 75 km/h, a na wybrzeżu do 95 km/h. W Sudetach wiatr w porywach do 130 km/h, w Tatrach do 100 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w opady śniegu. W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm, w Sudetach do 8 cm. Temperatura minimalna od -1 st. gdzieniegdzie na południu kraju do 2 st. na wybrzeżu, w rejonach podgórskich: od -4 st. do -2 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu silny i bardzo silny, od 35 km/h do 50 km/h, w całym kraju porywisty, w porywach do 70 km/h, a na wybrzeżu i Przedgórzu Sudeckim do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 130 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl