fot. flickr.com

W czwartek na zachodzie większe przejaśnienia

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże, jedynie w środkowo-wschodniej części kontynentu zaznaczać się będzie wyż z centrum nad zachodnią Rosją. Polska będzie w zasięgu płytkiego niżu znad Pomorza Zachodniego, w strefie układu frontów atmosferycznych, wschodnia i południowa część kraju będzie w zasięgu bardzo ciepłej masy polarno-morskiej, nad zachodnią część kraju napłynie nieco chłodniejsza masa polarno-morska.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie Polski. Miejscami, głównie w centrum i na wschodzie kraju słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 2, 7 st. na północy do 8, 10 st. na południu. Wiatr słaby, na wschodzie umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni i południowy. W Tatrach porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie Polski. Okresami, głównie we wschodniej połowie kraju, opady deszczu. Miejscami na zachodzie i północnym zachodzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2, 0 st. na północy i krańcach zachodnich, do 3 st. na południowym wschodzie i w centrum kraju. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie Polski. Okresami, głównie we wschodniej połowie kraju, słabe opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem, w Tatrach śniegu. Temperatura maksymalna od 2, 5 st. na północy do 6, 8 st. na południu. Wiatr słaby, zmienny.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W piątek zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj