W sobotę w Polsce pochmurnie, możliwe opady śniegu

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia i północno-wschodnia będą pod wpływem wyżów. Pozostała część kontynentu będzie w obszarze rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Północnym, północną Francją, Białorusią i nad Bałkanami.

Polska będzie w płytkiej zatoce niżowej, związanej z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Północnym. Zalegać będzie chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady śniegu, na zachodzie deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna przeważnie od 0 st. do 2 st., tylko na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich od -2 st. do 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Na południu miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm. Lokalnie mgły marznące, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -6 st. na wschodzie do -2 st. na zachodzie i 0 st. lokalnie na wybrzeżu, a w rejonach podgórskich od -7 st. do -5 st. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, na wschodnim wybrzeżu słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl