fot. PAP/EPA

Rozpoczęła się wizyta papieża Franciszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Ojciec św. Franciszek oficjalnie rozpoczyna dziś wizytę apostolską w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Do stolicy Abu Zabi papież przybył wczoraj wieczorem. To pierwsza w historii wizyta Biskupa Rzymu na Półwyspie Arabskim. Jej hasłem są słowa: „Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju”.

Papieska wizyta upłynie pod znakiem dialogu z islamem i spotkania z katolicką mniejszością kraju, tworzoną przez pracujących tam imigrantów. Przed wylotem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich papież Franciszek pisał na Twitterze, że ,,udaje się do tego kraju jako brat, by wspólnie zapisać nową kartę dialogu i razem przejść szlakami pokoju”.

Papież prosił o modlitwę w intencji jego podróży, o czym wspomniał też wczoraj w Watykanie podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

Wyruszam na krótką, ale ważną podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Proszę, towarzyszcie mi modlitwą – mówił w Rzymie papież Franciszek.

Oficjalne powitanie papieża w Abu Zabi odbędzie się dziś o godz. 9.00 czasu polskiego przed Pałacem Prezydenckim. Potem Ojciec Święty spotka się z księciem Muhammadem ibn Zajedem an-Nahajanem, następcą tronu i muzułmańską radą starszych. Po południu papież Franciszek weźmie udział w spotkaniu międzyreligijnym ,,Międzyludzkie braterstwo”.

Papieska wizyta w Abu Zabi potrwa do jutra. Tego dnia papież będzie przewodniczył Mszy św. na stołecznym stadionie. Oczkuje się, że przybędzie na nią ok. 130 tys. osób.

***

Całość papieskiej pielgrzymki można śledzić na antenach Radia Maryja i TV Trwam [zobacz więcej].

RIRM

drukuj