Chłodne powietrze nad Polską

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia po centralną znajdować się będzie w zasięgu klina Wyżu Azorskiego. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Przeważający obszar Polski znajdować się będzie na skraju klina wyżowego, jedynie na południowym wschodzie kraju zaznaczać się będzie wpływ niżu znad Bałkanów i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego oraz przejściowo na zachodzie oddziaływać będzie płytka zatoka niżowa z rozmywającym się frontem okluzji. Przeważająca część kraju pozostanie w dość chłodnym powietrzu polarno-morskim, tylko krańce południowo-wschodnie będą w ciepłej i wilgotnej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosnąć.

Dziś na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Kielecczyźnie, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie zachmurzenie całkowite i okresami słabe opady deszczu. Na południu i wschodzie Podkarpacia oraz na południowym wschodzie Lubelszczyzny po południu miejscami burze, lokalnie z opadami do 25 mm.

Na wschodzie Dolnego Śląska, Opolszczyźnie, Ziemi Łódzkiej, oraz Mazowszu i Podlasiu zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 16 st. do 21 st., jedynie na wybrzeżu oraz krańcach południowych Opolszczyzny, Górnego Śląska i Małopolski chłodniej, od 13 st. do 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl