fot. PAP/EPA

Polska pod wpływem głębokiego niżu

Europa południowo-zachodnia znajdować się będzie na skraju Wyżu Azorskiego. Pozostały obszar kontynentu obejmować będą niże z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Atlantykiem, Zatoką Botnicką i wschodnią częścią Morza Śródziemnego wraz z układami frontów atmosferycznych.

Polska znajdować się będzie pod wpływem głębokiego niżu znad Morza Norweskiego i wtórnego ośrodka znad Zatoki Botnickiej, od zachodu przemieszczać się będzie strefa frontu chłodnego. Za frontem napłynie chłodna, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, jedynie wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. maks. od 4 st. do 8 st. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, południowo-zachodni. W strefie nadmorskiej porywy wiatru do 65 km/h, wysoko w górach do 80 km/h.

W nocy ze środy na czwartek na południowym wschodzie zachmurzenie duże z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z rozpogodzeniami w drugiej części, a w pierwszej połowie nocy przelotne opady deszczu, śniegu z deszczem i miejscami na północnym wschodzie śniegu.

Temp. min. od -2 st. do 1 st. Miejscami na Pomorzu spadek temp. będzie powodował zamarzanie mokrych nawierzchni i występowanie oblodzenia. Wiatr umiarkowany, nad ranem na północnym zachodzie dość silny, południowo-zachodni.

W czwartek zachmurzenie duże, z rozpogodzeniami we wschodniej połowie kraju. Początkowo na południowym wschodzie opady deszczu ze śniegiem. Na północnym zachodzie okresami opady deszczu.

Temp. maks. od 1 st. na północnym wschodzie do 5 st., 6 st. na południu i zachodzie. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, nad morzem okresami dość silny, południowy. W strefie nadmorskiej porywy wiatru do 70 km/h, wysoko w górach do 80 km/h.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temp. maks. 6 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami.

Możliwe przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temp. min. 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W czwartek zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temp. maks. 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni skręcający na południowy.

PAP

drukuj