fot. PAP/EPA

Polska pod wpływem niżu, w ciepłej masie powietrza

Jak informuje IMGW, Europa południowa pozostanie w zasięgu wyżu znad północnej Afryki. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będzie rozległy niż z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Finlandią. Polska będzie pod wpływem tego niżu, w ciepłej polarno-morskiej masie powietrza. Na północy kraju zaznaczy się wpływ pofalowanego frontu chłodnego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie wolno spadać.

We wtorek w południowej połowie kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 5 st. do 8 st., do 10 st., 11 st. miejscami na Śląsku. Wiatr umiarkowany na północy kraju okresowo także i dość silny, południowo-zachodni. Wiatr w porywach do 65 km/h, nad morzem do 80 km/h, a wysoko w górach do 90 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południowym wschodzie. Na zachodzie i północy oraz w centrum kraju okresami opady deszczu.

Temperatura minimalna od -1 st., 1 st. miejscami na wschodzie i na południowym wschodzie oraz w kotlinach sudeckich do 4 st. na wybrzeżu. Wiatr przeważnie umiarkowany południowo-zachodni. Porywy wiatru do 55 km/h, nad morzem do 65 km/h, a wysoko w górach do 70 km/h.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, a w Sudetach opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Temperatura maksymalna od 4 st. do 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i silny, do 45 km/h, południowo-zachodni. Na północy kraju wiatr w porywach 60 km/h, a w strefie nadmorskiej do 70 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia. Rano możliwe jeszcze opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, w drugiej połowie nocy wzrastające do dużego.

Temperatura minimalna 2 st. Wiatr umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP

drukuj