Pogoda na niedzielę

Jak informuje IMGW, Europa Północna i Południowa znajdują się w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Tyrreńskim i Morzem Barentsa, i związanymi z nimi układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże znad Wysp Brytyjskich i Rosji.

Polska jest w obszarze siodła barycznego pomiędzy niżami znad Morza Tyrreńskiego i Morza Barentsa oraz wyżami znad Wysp Brytyjskich i Rosji. Pozostaje w tym samym powietrzu polarno-morskim, jednak w ciągu dnia z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczać się będą kolejno dwa chłodne fronty atmosferyczne, za którymi z północy zacznie napływać wilgotna, arktyczna masa powietrza.

W niedzielę zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu, od północnego zachodu przechodzące w przelotne opady deszczu ze śniegiem.

Temperatura maksymalna od 3 st. C, 6 st. C na zachodzie i północy, do 9 st. C na południowym wschodzie. Wiatr na krańcach wschodnich słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, a na zachodzie, Pomorzu i wybrzeżu porywisty, z kierunków północnych. Porywy wiatru na wybrzeżu mogą osiągać 75 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie rosło.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl