fot. PAP/EPA

W kraju zachmurzenie całkowite

Jak informuje IMGW, na północnym-wschodzie i na północnym-zachodzie dominować będą niże i układy frontów atmosferycznych, pozostałą część kontynentu obejmował będzie rozległy wyż z centrami nad Hiszpanią i Francją. Północno-wschodnia połowa kraju będzie w zasięgu niżu znad Rosji, nad południowo-zachodnią częścią kraju nasunie się skraj wyżu znad Francji, z północnego-zachodu na południowy wschód przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny.

Południe kraju pozostanie w ciepłym powietrzu polarno-morskim, nad północną część napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosnąć.

W środę zachmurzenie całkowite, miejscami przejaśnienia, głównie po południu na północnym wschodzie Polski. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12 st. na krańcach północno-wschodnich do 16 st. na południowym zachodzie; w kotlinach karpackich około 11 st.

Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, a na wybrzeżu środkowym i wschodnim dość silny, okresami silny (do 45 km/h); po południu od zachodu stopniowo słabnący. W północno-wschodniej połowie kraju porywy wiatru do 55 km/h, na północnym wschodzie do 65 km/h, a na wybrzeżu wschodnim początkowo do 75 km/h. Wysoko w Sudetach początkowo porywy wiatru do 90 km/h, a wysoko w Tatrach do 70 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Na wybrzeżu wschodnim i północnym wschodzie Polski opady deszczu, na pozostałym obszarze miejscami możliwe słabe opady mżawki. Temperatura minimalna od 8 do 11 st.; w rejonach podgórskich około 6 st. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, nad ranem na wybrzeżu wzmagający się do dość silnego, w porywach do 65 km/h.

W czwartek zachmurzenie całkowite z postępującymi od północnego zachodu większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, głównie w północnej połowie kraju, od zachodu zanikające.

Temperatura maksymalna od 10 st., 11 st. na północnym wschodzie do 14 st., 15 st. na południowym zachodzie. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu wschodnim okresami silny (do 45 km/h). Porywy wiatru od 60 km/h na południowym zachodzie Polski do około 70 km/h w centrum i na północy, i do 80 km/h na wybrzeżu wschodnim. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 90 km/h, a wysoko w Tatrach do 80 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże, okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 50 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj