fot. M. Palembas

Zacznie napływać cieplejsze powietrze polarnomorskie

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia będzie pod wpływem rozległego wyżu znad Rosji, nad pozostałymi obszarami kontynentu pogodę będą kształtowały niże z ośrodkami nad Islandią, Wyspami Brytyjskimi i Włochami.

Polska znajdzie się w obszarze przejściowym pomiędzy umacniającym się wyżem z centrum nad zachodnią Rosją a płytkim układem niżowym z ośrodkami nad zachodnią Europą; województwa północno-wschodnie będą w strefie frontu ciepłego, w polarnokontynentalnym powietrzu, nad pozostałymi rejonami kraju zacznie napływać z południa cieplejsze powietrze polarnomorskie.

W czwartek w kraju zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady śniegu. Temp. maks. od 0 do -3 st. na Śląsku i w Małopolsce, od -4 do -9 st. na przeważającym obszarze, od -10 do -13 st. na północnym wschodzie.

Wiatr na południowym zachodzie słaby i umiarkowany, porywisty, na pozostałym obszarze umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, na wschodnim Wybrzeżu do 70 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, w górach halny, wschodni i południowo-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i nieznacznie wzrośnie.

PAP

drukuj