fot. Paweł Palembas

Z zachodu nad Polskę napływać będzie coraz chłodniejsze powietrze polarne morskie

Jak informuje IMGW, nad Europą dominował będzie rozległy niż, którego ośrodek znad południowej części Morza Norweskiego przemieści się nad Morze Północne, a potem nad południową Skandynawię. Polska znajdzie się w zasięgu tego niżu. Z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie front atmosferyczny. Z zachodu napływać będzie coraz chłodniejsze powietrze polarne morskie przechodzące w arktyczne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 980 hPa i będzie rosło.

W czwartek zachmurzenie przeważnie duże, na południu kraju lokalnie większe przejaśnienia. Na wschodzie opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Możliwość burz.

Temperatura maksymalna od 2 st. na północnym wschodzie i miejscami na wybrzeżu do 7 st., 8 st. na południowym zachodzie i południu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, w rejonach podgórskich do 100 km/h, wysoko w Karpatach do 120 km/h.

Z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu, miejscami na zachodzie kraju deszczu. Temperatura minimalna od -2 st. do 2 st. wiatr umiarkowany okresami dość silny i porywisty. Porywy wiatru na zachodzie kraju do 65 km/h, w rejonach podgórskich do 70 km/h, a wysoko w Sudetach i Karpatach do 120 km/h. Wiatr z kierunków południowych.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura maksymalna od 1 st. do 4 st. na północy i w centrum, na południu od 3 st. do 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. Porywy wiatru: nad morzem, na południowym zachodzie do 55 km/h, na południu kraju do 65 km/h, w Sudetach do 70km/h, w Tatrach do 100 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni.

Z czwartku na piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr na ogół umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj