fot. flickr.com

Na wiosenną pogodę trzeba poczekać do weekendu

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z ośrodkami nad Morzem Północnym, Morzem Norweskim, oraz Grecją. Wschodnia oraz południowo-zachodnia Europy będzie pod wpływem wyżów znad zachodniej Rosji i Atlantyku. Polska będzie w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkami nad północnym Atlantykiem, Morzem Norweskim, Morzem Północnym i Skandynawią. Najbliżej Polski będą przechodziły kolejne aktywne niże wędrujące znad Morza Północnego nad południową Szwecję. Z zachodu na wschód przemieści się front okluzji. Będzie napływało chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, na terenach podgórskich także deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 4 st. na Suwalszczyźnie do 10 st. na Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, w rejonach podgórskich Karpat do 80 km/h, wysoko w górach do 90 km/h, południowo-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Okresami opady deszczu, na terenach podgórskich także opady deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Wysoko w górach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm. Temperatura minimalna od 1 st. do 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, lokalnie na zachodzie kraju do 70 km/h, w rejonach podgórskich Karpat do 80 km/h, wysoko w górach do 90 km/h, z kierunków południowych, od zachodu skręcający na kierunki zachodnie.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Okresami opady deszczu, na terenach podgórskich Karpat także deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Wysoko w Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna od 5 st. na Suwalszczyźnie, Kaszubach i w rejonie Zatoki Gdańskiej do 10 st. C na Śląsku i Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich, tylko na wschodzie początkowo południowy.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu. Możliwe burze i opady krupy lodowej lub małego gradu. Temperatura maksymalna około 8 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W piątek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

PAP/RIRM

drukuj