fot. twitter/MSZ

Szef MSZ przedstawi informację o zadaniach polskiej polityki międzynarodowej na 2019 rok

Szef MSZ Jacek Czaputowicz przedstawi dzisiaj informację o zadaniach polskiej polityki międzynarodowej na 2019 rok. Dorocznemu wystąpieniu dotyczącego priorytetów polskiej dyplomacji będzie przysłuchiwał się w Sejmie między innymi prezydent RP Andrzej Duda.

W środę z głównymi założeniami tzw. expose szefa resortu dyplomacji zapoznali się na zamkniętym posiedzeniu posłowie z sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

Senator PiS Jan Maria Jackowski podkreśla, że nie zmienią się zasadnicze kierunki polityki zagranicznej. W ocenie polityka jedną z ważniejszych kwestii w tzw. expose szefa MSZ będzie pogłębianie współpracy w ramach NATO.

– Ważny będzie wątek o tym, na jakim etapie jest pogłębianie i zacieśnianie współpracy w ramach NATO, jakie są szanse NATO, że nasz poziom bezpieczeństwa w oparciu o zwiększona liczbę wojsk NATO-owskich w Polsce będzie osiągnięty i w jaki sposób widzimy ułożenie naszych stosunków z naszymi partnerami w UE, ponieważ jesteśmy w przededniu przemeblowania w UE, bo mamy wybory do PE i za kilka miesięcy będzie nowa Komisja. Ważne jest więc to, jakie stanowisko w tej dyskusji zajmie Polska – mówi Jan Maria Jackowski.

Po przedstawieniu przez ministra Jacka Czaputowicza prezentacji zadań polityki zagranicznej, w Sejmie odbędzie się debata nad informacją szefa MSZ.

RIRM

drukuj