Spotkanie Rodziny Radia Maryja w Drohiczynie

Członkowie Kół Rodziny Radia Maryja z diecezji drohiczyńskiej i sąsiednich  przybyli 18 stycznia, do Drohiczyna na swoje doroczne spotkanie.

Rozpoczęła je Eucharystia, celebrowana w katedrze p.w. Trójcy Świętej przez biskupa seniora Antoniego Dydycza wraz z Dyrektorem Radia Maryja i Telewizji Trwam o. dr Tadeuszem Rydzykiem CSSR, o. dr Zdzisławem Klafką CSSR – rektorem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia oraz ks. dr kan. Dariuszem Kujawą – proboszczem kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Przybyłych powitał natomiast proboszcz parafii katedralnej ks. kan. dr Zbigniew Średziński.

Homilię wygłosił o. dr Tadeusz Rydzyk CSSR. Nawiązując do panującej świątecznej atmosfery podkreślił potrzebę uczenia się radości płynącej z bliskości Boga we wspólnotach i w Rodzinie Radia Maryja. Wspominał spotkania ze św. Janem Pawłem II, który udzielał poparcia działalności tym mediom katolickim. Podziękował również ks. bp. Antoniemu Dydyczowi za  wsparcie i obronę tych mediów. Podkreślił potrzebę przekazywania entuzjazmu wiary przez wpływ na młodzież oraz rodziny. Zaapelował też o mądre spojrzenie na to, co niesie kultura i cywilizacja krajów zachodnich. „Można czerpać i nich rozwój techniki, ale nie ducha, który często jest chory i atakuje cywilizację chrześcijańską, a walka z nią skupia się na Polsce” – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Po Eucharystii w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbyło się spotkanie, na którym obecny był rektor WSD ks. prał. prof. dr hab. Tadeusz Syczewski, senatorowie, Waldemar Kraska i Tadeusz Romańczuk oraz burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym.

Zebrani śpiewali wspólnie kolędy, przy akompaniamencie zespołu studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia, którzy również z jej rektorem o. dr. Zdzisławem Klafką CSSR, przybliżyli działalność tej uczelni. Wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do słodkiej agapy.

ks. Artur Płachno


drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl