fot. flickr.com

Zachmurzenie w całej Polsce

Jak podaje IMGW, Skandynawia, Niemcy, Szwajcaria, Austria, Włochy oraz Bałkany będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu układów niskiego ciśnienia. Polska będzie w zasięgu wyżu znad Bałtyku i Zatoki Ryskiej, w ciepłej i dość suchej napływającej ze wschodu kontynentalnej masie powietrza.

Dziś na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północnym zachodzie, w Tatrach i Sudetach okresami wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu. W Tatrach i Sudetach po południu możliwe również burze z gradem. Temperatura maksymalna od 22 st. na Półwyspie Helskim, 24 st., 26 st. na północy i wschodzie kraju do 29 st. miejscami na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i wschodni. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie ulegało wahaniom.

W nocy zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane, jedynie w Sudetach początkowo zachmurzenie duże, przelotny deszcz i zanikające burze. Temperatura minimalna od 11 st. na Podlasiu do 17 st. na południu Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W rejonach burz wiatr porywisty.

We wtorek niemal w całym kraju zachmurzenie małe lub umiarkowane, jedynie na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku, a także w Tatrach po południu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia w tych rejonach przelotnych opadów deszczu i burz. Lokalnie możliwy grad. Temperatura maksymalna od 24 st., 26 st. we wschodniej i północnej części kraju do 30 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz w porywach do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj